01 / 01
+48 669-300-269

Jak urządzić nowe mieszkanie?

6 praktycznych wskazówek aby urządzić nowe mieszkanie

dodane przez Olga Kozioł
Kwi , 3
6 praktycznych wskazówek aby urządzić nowe mieszkanie

Zakup mieszkania dla wielu osób jest najważniejszą decyzją w życiu. Wiąże się ona z zaciągnięciem sporego zobowiązania finansowego w postaci kredytu, który trzeba będzie spłacać przez wiele lat. Jednak z drugiej strony kupiona nieruchomość staje się lokatą, w której znajduje się znaczna część oszczędności całego życia. Jest to przystań, w której cumuje się na wiele lat. Aby dobrze się mieszkało należy poświęcić sporo czasu i uwagi kwestii odpowiedniego urządzenia nowego mieszkania lub domu. Każdy bowiem chce, aby piękne wnętrza jego domu dawały mu radość i poczucie bezpieczeństwa. Aby to osiągnąć warto poświęcić swój czas na odpowiednie przemyślenie wystroju.

Aranżacja pokoju czy wnętrza innych pomieszczeń to poważana decyzja i powinna być dobrze przemyślana. Są to bowiem przestrzenie, w których spędzamy dużo czasu, powinny zatem być przytulne, ciepłe i urządzone w taki sposób abyśmy dobrze się w nich czuli.

 

1. Przystępując do kreowania wystroju powinniśmy zrobić samodzielnie lub przy pomocy profesjonalnych firm projekt wystroju domu czy mieszkania. Powinny się tam znaleźć wszystkie nasze pomysły i rozwiązania dekoratorskie, na których najbardziej nam zależy.

2. Warto zwrócić uwagę no to, że obecnie dużą wagę przywiązuje się do otwartych przestrzeni. Nowoczesne wnętrza cechują się dużą przestronnością, gdyż jest ona kojarzona z luksusem i bogactwem. Przy aranżacji poszczególnych pomieszczeń w domu należy zatem stawiać na minimalizm, wyeliminować z pokojów niepotrzebne, wielkogabarytowe meble, które nie tylko zagracają przestrzeń, ale również w znacznym stopniu zmniejszają komfort mieszkania.

MacBook Pro Minimalizm

 

3. Przy urządzaniu mieszkania kluczowe znaczenie ma dobór kolorystyki ścian. Powinniśmy się przy tym kierować własnym poczuciem estetyki jak również mieć na uwadze fakt, że przy pomocy barw w łatwy sposób możemy optycznie powiększyć lub pomniejszyć pomieszczenie. Zastosowanie jasnych, chłodnych barw sprawi, że nasze mieszkanie będzie wydawało się większe, natomiast ciepłe kolory sprawią, że pokój czy dom będą przytulne. Dla osób, które nie lubią eksperymentować, najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie wybór bieli. Jest to kolor uniwersalny, który sprawdzi się w każdej aranżacji. Popularne w ostatnim czasie nowoczesne wnętrza skandynawskie bazują właśnie w całości na bieli.

4. Aby aranżacja naszego pokoju lub poszczególnych wnętrz była wyjątkowa i niepowtarzalna, warto skupić się również na doborze odpowiednich dodatków, bo to one często dodają wnętrzu charakteru. Gustowna lampa czy wyrazista narzuta potrafią w mig zmienić wnętrze i cieszyć nasze oko. Efekt natychmiastowego ożywienia wnętrza możemy również w szybki sposób uzyskać stosując efekt kontrastu.

5. Urządzając własny dom łatwo jest popaść w pułapkę przepychu. Powinniśmy unikać wszelkiego rodzaju przeładowania czy to mebli, barw czy dodatków, gdyż da nam to tylko efekt rozgardiaszu i bałaganu. Zachowanie proporcji i równowagi to klucz do sukcesu, gdy chcemy stworzyć piękne, nowoczesne wnętrza. Równie ważne jest zachowanie harmonii oraz skupienie się na jednym, konkretnym stylu. Niebagatelne znaczenie odgrywa również funkcjonalność mieszkania. Powinno nam się z niego wygodnie korzystać.

6. Aranżacja pokoju czy całego mieszkania to wymagający proces, nie ma uniwersalnej recepty na piękne wnętrze. Warto kierować się swoim gustem, wprowadzać własne pomysły i rozwiązania do wnętrz, gdyż to my będziemy spędzać w nich większość czasu, a dodatkowo sami sprawimy, że nasze pomieszczenia dzięki nam będą unikalne i niepowtarzalne.

Jeśli chcesz abym pomogła Ci urządzeniu mieszkania, napisz do mnie na [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *